Domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej przed domem

Oto kilka sposobów na utrzymanie kostki brukowej w dobrym stanie. Do czyszczenia większości plam na kostce brukowej można użyć płynnego płynu do naczyń lub proszku do prania. Wymieszaj odrobinę płynu do naczyń z ciepłą wodą i delikatnie wyczyść plamę szczotką z miękkim włosiem. Jeśli nie jesteś zbyt zaniepokojony uszkodzeniem kostki brukowej, możesz użyć detergentów klasy handlowej. Komercyjne sole odladzające mogą również pomóc w czyszczeniu kostki brukowej.

Detergenty klasy handlowej

Do gruntownego czyszczenia rozważ użycie detergentu klasy handlowej, aby usunąć grube warstwy brudu i zanieczyszczeń. Miękkie mycie usunie substancje drażniące i poprawi jakość powietrza na zewnątrz. Tlenowy wybielacz, który jest całkowicie bezpieczny dla większości roślin zewnętrznych, może również pomóc w usunięciu uporczywego brudu i zanieczyszczeń. Biodegradowalne detergenty są łatwo dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

Innym skutecznym rozwiązaniem do czyszczenia domu jest ocet i woda. Wystarczy zmieszać te dwa roztwory i nałożyć je na kostkę brukową. Podlewanie ich może być konieczne, aby osiągnąć równomierne pokrycie. Pozwól, aby mieszanina siedziała przez około 20 minut, a następnie szoruj ją sztywną szczotką, aby usunąć wszelkie uparte plamy. Niech powierzchnia wyschnie całkowicie przed umieszczeniem go z powrotem na patio. Detergenty klasy handlowej są świetne dla patio, ale pozostawią film na bruku.

Miękkie czyszczenie

Miękkie mycie może być stosowane na kostce brukowej, która została uszczelniona sealantem. Jeśli masz uszczelniacz, możesz użyć mieszanki mydła i wody do mycia naczyń. W przypadku trudnych do usunięcia plam należy użyć środka czyszczącego zgodnie z instrukcjami zawartymi w etykiecie. Jeśli chcesz wyczyścić kostkę brukową bez uszkadzania uszczelniacza, farby lub plam, można użyć miękkiego mycia.

Jest wiele powodów, aby wybrać miękkie czyszczenie niż mycie ciśnieniowe. Miękkie mycie jest bezpieczne dla powierzchni zewnętrznych, ponieważ używa mniejszego ciśnienia i odpowiedniego roztworu czyszczącego. Mycie siłowe może uszkodzić kamienie i spowodować szereg innych problemów. Podczas gdy mycie ciśnieniowe jest skuteczne, należy być bardzo ostrożnym podczas jego stosowania, ponieważ niewłaściwe ciśnienie może uszkodzić powierzchnię i spowodować kosztowne naprawy. Kiedy wynajmujesz profesjonalistę, aby miękko umyć swój dom, możesz być pewien, że on lub ona wyczyści go prawidłowo i pozostawi twoją własność wyglądającą tak dobrze jak nowa!

Komercyjne sole odladzające

Przed odłożeniem komercyjnych soli odladzających, powinieneś sprawdzić kilka alternatyw. Biodegradowalna sól o nazwie octan wapniowo-magnezowy jest znacznie mniej korozyjna niż sól kamienna, która nie jest przyjazna dla środowiska. Może również szkodzić roślinom. Jednak sól biodegradowalna nadal będzie powodować, że kostka brukowa będzie śliska. Najlepiej używać jej oszczędnie i stosować tylko w miejscach o największym natężeniu ruchu pieszego.

Gdy pogoda jest zbyt ostra, należy sprawdzić potrzeby odladzania nawierzchni. Jeśli jest to bruk monoblokowy, należy sprawdzić, czy kamieniarka nie jest uszkodzona przez sople i kałuże. Ważne jest również sprawdzenie drenażu w ogrodzie frontowym, aby upewnić się, że działa on prawidłowo. Zimą zamarznięta woda może tworzyć warstwy, powodując dodatkowe uszkodzenia.

Mydło do naczyń

Jeśli szukasz domowego sposobu na czyszczenie kostki brukowej przed domem, to mydło do naczyń jest idealnym rozwiązaniem do tego celu. Wymieszanie go z wodą to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie trudnych plam. Jeśli nie masz mydła do naczyń, możesz użyć roztworu białego octu i wody. Rozwiązanie to wyczyści kamienie bez ich uszkodzenia.

Dla lekkich plam olejowych, zastosuj roztwór płynnego mydła do naczyń i pozwól mu usiąść na 20-30 minut. Wyszoruj powierzchnię za pomocą nylonowej szczotki. Spłukać dokładnie ciepłą wodą i powtórzyć w razie potrzeby. Świeże plamy mogą być lekko szorowane szmatką. Silne zabrudzenia i plamy z oleju mogą wymagać profesjonalnego traktowania. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie kostki brukowej przed domem jest użycie kombinacji profesjonalnych i domowych produktów.

Piasek polimerowy

Jeśli masz kostkę brukową przed domem, możesz zastanawiać się, jak wyczyścić ją w domu. Ta prosta metoda nie jest trudna, a na dłuższą metę może nawet zaoszczędzić Ci masę pieniędzy. Piasek polimerowy jest naturalnym związkiem mineralnym, który może pomóc w czyszczeniu kostki brukowej. Jest on również bardzo łatwy do zastosowania. Wszystko czego potrzebujesz to wiadro i miotła. Po zastosowaniu piasku, trzeba poczekać dwa do trzech dni, aż piasek wyschnie.

Pierwszy, trzeba miotły powierzchni patio, aby usunąć nadmiar piasku. Możesz również użyć dmuchawy do liści, aby zdmuchnąć resztki piasku. Upewnij się, że używasz miotły z miękkim włosiem. W ten sposób nie uszkodzisz kostki brukowej. Gdy piasek polimerowy wyschnie, można go zmieść dmuchawą do liści. Pamiętaj, aby trzymać dmuchawę na równej powierzchni, aby nie uszkodzić kostki brukowej.

Podobne tematy