Poprawa bezpieczeństwa okładzin tarasowych – kilka propozycji na stole

Obecnie przedstawiono szereg propozycji dotyczących poprawy bezpieczeństwa okładzin tarasowych, ale koncentrują się one na naprawie niebezpiecznych okładzin na budynkach o wysokości do 11 metrów. Chociaż propozycje te mogłyby pomóc w naprawie starszych tarasów, prawdopodobnie nie będą one atrakcyjne dla najemców lub kredytodawców hipotecznych. Są one również mało prawdopodobne, aby były odpowiednie dla nowego stylu budynków tarasowych, który opiera się na rustykalnych płytkach.

Wysokie wieże były wcześniej planowane w miejscu

Oryginalna propozycja budynku w miejscu wezwała do użycia kamiennego forniru nad betonowymi kolumnami w obszarze porte-cochere. Chociaż propozycja obecnie eliminuje ten element projektu, nie respektuje ona oryginalnego stylu architektonicznego budynku. Okna zastąpią kamienny fornir na kolumnach. Na poziomie tarasu budynku znajdzie się drugi, równoległy podjazd zlokalizowany pomiędzy istniejącymi betonowymi kolumnami. Nowe wejście i wyjście zachowają konfigurację porte-cochere.

Koszt budowy takiej wieży w tym miejscu jest astronomiczny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niską gęstość zaludnienia obszaru. Spowolnienie gospodarcze można było przewidzieć, ale niepowodzenie tej wieży już doprowadziło do znacznego wskaźnika pustostanów i utraconych przychodów. Bogactwo wydane na tę wieżę mogło pójść w kierunku społecznych, technologicznych lub samowystarczalnych branż produkcyjnych zamiast.

Fasady drewniane zyskują na boomie w stylu przemysłowym

Fasady drewniane od dawna są popularnym materiałem budowlanym. Są one często półprzezroczyste, a także stanowią świetną osłonę przed deszczem. Niektórzy architekci manipulują naturalnym wyglądem drewna, tworząc figuratywne kształty, łącząc elementy naturalne i sztuczne. Podczas gdy drewno było tradycyjnie stosowane do elementów konstrukcyjnych, obecnie jest coraz częściej wykorzystywane do budowy fasad. Wzrost tego trendu można przypisać zwiększonej świadomości zrównoważonego rozwoju i rosnącym obawom o zmiany klimatyczne.

Ostatnio standardem w budownictwie wysokościowym, drewno zapoczątkowało nową erę innowacji architektonicznych. W końcu drewno było standardem dla budynków wysokościowych do czasu, gdy Wielki Pożar Chicago zniszczył ponad 17 000 konstrukcji w ciągu dwóch dni. Jako impuls ekonomiczny, architekci przeprojektowali wieżowce, aby zastąpić te zniszczone przez pożar. Architekci skłaniali się ku materiałom niepalnym, ale drewno odnotowuje ponowny wzrost popularności.

Okładziny stalowe zyskują dzięki boomowi na styl przemysłowy

Popularność stylu przemysłowego nie ogranicza się do budynków i fasad. Styl industrialny po raz pierwszy pojawił się w starych fabrykach, które następnie zostały przekształcone w lofty i kondominia. Materiałem wykorzystywanym w tym stylu była cegła, która jest bardzo trwałym i solidnym materiałem. Cegłę często pozostawia się odsłoniętą wewnątrz budynku, aby dodać mu atrakcyjności wizualnej. Cegła może jednak wyglądać zimno i neutralnie, dlatego stal doskonale pasuje do tego stylu.

Okładzina Colette oferuje rustykalne płytki

Francuski duch okładziny Colette jest widoczny w jej rustykalnych płytkach, które emanują urokiem i pięknem. Ich unikalne nieregularne wykończenie cementowe pozwala na tworzenie różnych kompozycji. Sześć różnych kolorów można łączyć, tworząc mozaiki lub naśladując wygląd zużytej powierzchni. Seria Premier jest dostępna w różnych fakturach i kolorach, które naśladują wygląd zabytkowego drewna. Płytki te idealnie nadają się na tarasy i balkony, oferując korzyści płynące z zastosowania płytek rustykalnych bez konieczności ponoszenia kosztów.

Podobne tematy