Schody przed domem z bloków granitowych – jak zbudować?

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszt budowy schodów. Koszt schodów jest bezpośrednio związany z tym, jak trwałe są one i ile będą miały stopni. Przyjrzymy się również kosztowi jednego stopnia oraz sposobowi jego montażu. Kiedy mamy już te szczegóły, możemy przejść do następnego kroku. Poniżej wymieniono kroki związane z budową schodów z bloków granitowych.

Koszty

Dodanie stopni do domu może kosztować do 4 500 dolarów lub więcej. Jeśli jednak wolisz mieć granitowe stopnie zamiast drewnianych, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, używając sztucznego kamienia. W zależności od stylu schodów, sztuczny kamień może kosztować tak mało jak 400 dolarów, podczas gdy granit może być w cenie nawet 12 000 dolarów. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów schodów, koszt instalacji schodów zależy od rodzaju użytego kamienia.

Oprócz przystępnej ceny, granit jest łatwy w utrzymaniu. Ten kamień ma również różne wyglądy. Nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Poza tym granit jest jednym z najbardziej popularnych wyborów dla nowoczesnej architektury. Oto kilka wskazówek, aby zaoszczędzić pieniądze na następnym projekcie:

Koszt instalacji schodów granitowych waha się od 900 USD do 12 000 USD, w zależności od wielkości domu. Średni koszt płyty granitowej to 45-$95 za stopę liniową. Typowa klatka schodowa wykonana z tego materiału zazwyczaj ma trzy stopnie, które są każde 5′ szerokości, a obszar lądowania, który jest trzy stopy długości. Materiał jest trwały, ale wymaga również regularnej konserwacji.

Możesz zaoszczędzić pieniądze na pracy przez wykopanie ziemi siebie. Jednak może to nie być możliwe dla niektórych osób. Być może trzeba będzie zatrudnić lokalnych specjalistów od wykopów, jeśli obszar, w którym planujesz zainstalować kroki, jest bardzo duży. Koszty wykopania ziemi wynoszą zazwyczaj od 50 do 200 dolarów za jard sześcienny, w zależności od ilości ziemi do wykopania. Koszty schodów przed domem z bloków granitowych różnią się w zależności od lokalizacji, wielkości i innych czynników.

Trwałość

Stal jest najmocniejszym materiałem na schody, który może być używany zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Dodatkowo może być ocynkowana, aby zapewnić trwałość w środowisku zewnętrznym. Stal ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie i może wytrzymać duży ciężar bez degradacji w wytrzymałości. Ponadto może trwać od 10 do 25 lat, w zależności od projektu. Zaletą stali nad betonowymi schodami jest to, że może być poddana recyklingowi do przyszłego użytku.

Granitowe kroki są wykonane z precyzją i jakością przez wykwalifikowanych rzemieślników w Swenson Granite Works. Po wycięciu z bloków granitowych, są one cięte piłą do odpowiedniej grubości i pokrywane termicznie. Następnie, są one dzielone przy użyciu hydraulicznej łuparki. Dodatkowe wykończenia krawędzi mogą być zastosowane zgodnie z wymaganiami klienta. Ponadto Swenson Granite Works oferuje przewodnik dotyczący przygotowania podstawy pod schody.

Istnieją dwa rodzaje granitu, które mogą być wykorzystane do budowy schodów: marmur i granit. Podczas gdy marmur jest najdroższą opcją, granit jest bardziej trwały. Ponadto wygląda bardziej wyrafinowanie i luksusowo niż marmur. Z tego powodu możesz połączyć dwa rodzaje granitu na schody. W przypadku tego ostatniego, możesz użyć jednego kamienia o jednym kolorze i wymieszać resztę z innym. Czarne granitowe schody będą wielką atrakcją dla Twojego domu.

Granit jest idealnym materiałem na schody zewnętrzne. Ma niesamowitą wytrzymałość na ściskanie do 23 000 psi. To czyni go cztery do pięciu razy silniejszym niż beton i cegła. Jako takie, granit będzie trwać przez lata, nie wymagając żadnych napraw. Granit jest doskonałym wyborem na stopnie drzwi wejściowych i schody zewnętrzne. Materiał jest niezwykle silny i nie będzie chip, crack, lub degradacji.

Koszty instalacji kamiennych kroków jest bardzo drogie. Cena za granitowe kroki wynosi od 5 500 do 12 000 dolarów, więc najlepiej wybrać je tylko wtedy, gdy masz duży budżet. Należy jednak wiedzieć, że te kroki są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania, więc początkowa inwestycja może pokryć tylko koszt materiału. Należy jednak pamiętać, że granit wymaga regularnego uszczelniania, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i zabarwieniu go.

Koszty za jeden stopień

Koszty instalacji stopni granitowych obejmują czas niezbędny do zmobilizowania i ustawienia stopni. Inne koszty obejmują minimalne opłaty godzinowe, koszt modyfikacji istniejących systemów w celu spełnienia kodów budowlanych oraz koszty testowania materiałów niebezpiecznych. Koszty ogólne wykonawcy i narzut są wliczone, jak również podatki od sprzedaży materiałów. Opłaty za zezwolenia i koszty instalacji różnią się w zależności od rodzaju kroku granitu, ale są zwykle około 400 dolarów za step.

Instalacja nowych schodów wymaga około 500 dolarów do 12 000 dolarów w materiałach. Koszty pracy mogą się różnić w zależności od złożoności i wielkości projektu. Standardowe schody mogą kosztować od 1.750 do 4.500 dolarów. Granit jest odporny na zarysowania i trwały, ale musi być uszczelniony, aby zapobiec plamom i wilgoci z przesiąkania do materiału. Jednak granit jest porowaty i wymaga regularnego uszczelniania, aby zapobiec przebarwieniom.

Przy instalacji nowych schodów należy rozważyć rozmiar kroków. Standardowy krok ma szerokość 2 stóp. Schody z większą ilością stopni wymagałyby 25 stóp kamienia. Schody z pięcioma stopniami wymagałyby 13 stóp bieżących kamienia. Cena za krok będzie zależeć od wielkości kamienia i dostawcy. Należy wziąć pod uwagę pracę wymaganą do jego przeniesienia. Często razy, ponowne zainstalowanie zużytych kroków będzie tańsze niż ponowne zbudowanie ich od podstaw.

Od chwili, gdy kroki są na miejscu, trzeba będzie uzyskać pozwolenie na budowę. Pozwolenie może kosztować od 405 dolarów do 2 250 dolarów. Koszt wzrośnie, jeśli dodasz ściany do klatki schodowej. Granitowe kroki będą kosztować około 1400 dolarów w materiałach i instalacji. Po zainstalowaniu, będą one wymagały inspekcji. Ta inspekcja będzie kosztować około 300 dolarów. Będziesz musiał rozważyć koszty kamiennych kroków przed podjęciem decyzji o zakupie materiałów.

Proces instalacji kamiennych schodów jest dość pracochłonny, więc najlepiej zatrudnić wykonawcę krajobrazu. Wykonawca krajobrazu może doradzić Ci najlepszy rodzaj kamienia do użycia. Lokalny wykonawca może upewnić się, że wszystko idzie gładko. Jeśli nie masz doświadczenia lub czasu, będą mogli pomóc ci w procesie. Profesjonalista może zapewnić gładką, piękną instalację schodów.

Instalacja

Jeśli szukasz bardziej eleganckiego rozwiązania do instalacji schodów przed domem, powinieneś rozważyć instalację granitowych stopni. Kamień może ważyć od 400 do 1600 funtów, co czyni go stosunkowo trudnym zadaniem dla jednej osoby do wykonania. Możesz mieć załogę dwóch zainstalować kroki jeden po drugim, ale fundament musi być dobrze zagęszczony pierwszy. Ekipa instalacyjna może użyć Bobcat do transportu granitu, a rolki i dźwignie do umieszczenia granitu i zainstalowania stopni. Po zainstalowaniu stopni, kamienie są ustawione na sucho, aby zapobiec ich przesunięciu podczas zimowego cyklu zamrażania-rozmrażania.

Przy instalowaniu schodów, upewnij się, że ściany są równe. Następnie użyj kompaktor płytowy z napędem gazowym, aby zagęścić żwir i zagęścić ostatnią warstwę. Upewnij się, że poziom jest równy z pierwszym stopniem. Jeśli musisz użyć poziomu 4-stopowego, możesz użyć dwóch-by-four, aby upewnić się, że jest to poziom. Jeśli masz cięższy granit, możesz również zainstalować pod nim betonową podkładkę.

Kolejnym krokiem w układaniu schodów jest określenie ich nachylenia. Prawidłowe nachylenie schodów wynosi od jednego do dwóch procent. Należy pamiętać, że nachylenie schodów powinno wynosić od jednego do dwóch procent. Jeśli nachylenie jest zbyt strome, można użyć pasty do szpachlowania. Istotne jest również gruntowanie schodów, aby zmniejszyć wchłanianie wody i zwiększyć przyczepność. Możesz zastosować dwie warstwy tynku uszczelniającego i użyć kleju do płytek, który jest zarówno wodoodporny, jak i mrozoodporny.

Koszt instalacji schodów z granitowymi stopniami będzie się różnił, ale musisz być przygotowany na zapłacenie od pięciuset do dwunastu tysięcy dolarów. Można jednak zdecydować się na niedrogą wersję tego typu schodów. Granitowe stopnie są niezwykle trwałe, ale muszą być regularnie uszczelniane, aby zachować swój blask. Granit jest również ciężki i wymaga regularnej konserwacji, więc należy rozważyć koszty przed podjęciem decyzji o ostatecznej opcji.

Podobne tematy