Ile kosztuje kontener transportowy do budowy domu?

Budowa domu w kontenerze morskim może wydawać się niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Istnieje wiele rzeczy do rozważenia, w tym ziemi, izolacji i fundamentu płyty. W tym artykule dowiemy się, ile kosztuje dom w kontenerze i o czym należy pamiętać przed jego budową. Dotkniemy również tego, jak uczynić strukturę bardziej bezpieczną.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu buduje.net

Land

Koszt kontenera morskiego do budowy domu jest podobny do kosztu budowy konwencjonalnego domu. Należy jednak zważyć zalety i wady przed wyborem tej alternatywy budowy domu. Oprócz tego, że jest przyjazny dla środowiska, dom z kontenerów może być również bardziej zrównoważoną opcją. Oto kilka korzyści z używania kontenera morskiego do budowy domu. Oto jak to działa:

Prebułowane kontenery morskie są dostępne z planami piętra. Będą one wskazywać, gdzie drzwi i okna zostaną umieszczone, a gdzie wiercić otwory. Będziesz też wiedział, ile kontenerów będziesz potrzebował do budowy domu. W ten sposób będziesz miał mniej czasu, aby spędzić go na planowaniu. W zależności od gruntu, na którym budujesz, możesz wybrać prefabrykowany kontener do budowy domu.

Izolacja

Koszt izolacji kontenera wysyłkowego do budowy domu zależy od kilku czynników, w tym materiałów i instalacji. Ogólnie rzecz biorąc, koszt izolacji 20-stopowego kontenera morskiego wynosi około 2 000 USD, a koszt 40-stopowego kontenera może osiągnąć 4 000 USD. Może być jednak wyższy, jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie systemu izolacji kocem. Materiały izolacyjne dla kontenerów morskich powinny pasować do ogólnego projektu i estetyki kontenera.

Innym rozważaniem podczas izolowania kontenera morskiego jest koszt drewna na łaty. Te łaty powinny być zainstalowane przed procesem izolacji, ponieważ ten ostatni dodaje znaczną wagę do struktury. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę pokrycie dachowe, podłogę i inne koszty instalacji. Koszty te mogą wynosić od 3000 do 5000 dolarów. Jeśli planujesz wykończyć dom farbą, powinieneś spodziewać się zapłacić co najmniej 6000 $.

Fundacja płytowa

Jeśli myślisz o użyciu kontenera morskiego jako fundamentu dla domu, masz kilka opcji. Możesz zbudować fundament płytowy ze zbrojonym betonem wokół obwodu kontenera. Jest to tańsze niż większość innych typów fundamentów, ale musisz wziąć pod uwagę rodzaj gruntu, na którym chcesz budować. Możesz również wybrać fundament rowu. Ten ostatni jest preferowany w przypadku miękkiego gruntu.

Kontenery wysyłkowe mogą kosztować w dowolnym miejscu od 1 400 USD za mały kontener do 6 000 USD za większe. Ceny różnią się, ponieważ nowe pojemniki są droższe niż pojemniki z drugiej ręki. Te kontenery pochodzą z metalową ramą, która podwaja się jako fundament i ściany zewnętrzne. Jednak nadal trzeba zapłacić za dodatkowe materiały i robociznę, a także ziemię, na której można postawić dom. I, nadal trzeba kupić izolację i HVAC.

Koszt budowy domu kontenera morskiego

Jest wiele korzyści z domów kontenerów morskich. Na początek, te domy mają płaski metalowy dach i ściany zewnętrzne. Często zdarza się, że kontener morski pełni rolę fundamentu. Jednak trzeba będzie zainstalować izolację, wykończenia wnętrz i fundacji dla domu kontenerowego. Koszt budowy domu z kontenerów morskich zależy od wielu czynników. Kontener morski może być podniesiony na solidnych palach. W ten sposób nie trzeba się martwić o kosztowne prace wykopaliskowe.

Jednakże istnieją pewne minusy obudowy kontenerów morskich. Ponieważ kontenery morskie są tak małe, może być trudno znaleźć finansowanie dla konwencjonalnego domu. Koszt domu z kontenerów morskich jest podobny do budowy konwencjonalnego domu i może być przyjazną dla środowiska przestrzenią życiową. To może nie być dla wszystkich, ale nadal warto rozważyć, jeśli można zrobić to działa. Ostatecznie, domy w kontenerach wysyłkowych są opłacalną i zrównoważoną opcją.

Podobne tematy