Budowa domu jednorodzinnego pod klucz w Warszawie – krok po kroku

dom jednorodzinny

Wybudowanie domu od podstaw we własnym zakresie jest czasochłonne, trzeba zająć się wieloma formalnościami, liczyć z wystąpieniem nieplanowanych wydatków. Jeśli komuś zależy na tym, aby jak najszybciej wprowadzić się do nowego lokum i zaoszczędzić pieniądze, to warto zdecydować się na realizację inwestycji pod klucz. Jest to lepsze rozwiązanie od budowy metodą gospodarczą i to pod wieloma względami. Znika nawet konieczność aktywnego uczestniczenia w całym procesie wznoszenia budynku, nie trzeba mieć szeroko pojętej wiedzy budowlanej, wszystkiego doglądać osobiście. Wystarczy znaleźć ekipę budowlaną, kupić i dowieźć materiały, wykonać proste prace. Ostatnim etapem będzie odbiór domu w Warszawie samemu lub z inżynierem.

Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu pod klucz?

Postawienie domu jednorodzinnego może zająć nawet kilka lat, ale jest sposób na skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia się. Świetną opcją będzie budowa domu pod klucz. Jeśli ktoś nie ma wiedzy o budownictwie, czasu na zorganizowanie pracy ekipy wykonawcom, pilnowanie przebiegu wszystkich etapów, to warto zdecydować się na budowę pod klucz. Przyspieszenie budowy to jedna z wielu zalet. Nie trzeba samodzielnie angażować do pracy fachowców, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Możliwe jest także określenie aranżacji pomieszczenia przed przystąpieniem do budowy. W przypadku wznoszenie domu pod klucz można skorzystać z rękojmi na prace wykończeniowe, co stanowi zabezpieczenie dla inwestora. Z kolei materiały i produkty są objęte gwarancją. Korzystanie z usług firmy budowlano-wykończeniowej to spora oszczędność pieniędzy, bo nabywa ona materiały budowlane w atrakcyjnych cenach. Duże rabaty i faktura z niższym VAT to ogromne atuty.

Co obejmuje budowa domu pod klucz?

W przypadku budowy domu pod klucz prace budowlane i wykończeniowe są powierzone firmie zewnętrznej, doświadczonym profesjonalistom. Można wobec tego powiedzieć, że po zakończeniu wszystkich prac obiekt będzie nadawał się już do zamieszkania. Wystarczy go wyposażyć, zaaranżować wnętrza zgodnie ze swoimi preferencjami i gotowe. Wykończenie domu pod klucz może być w wersji podstawowej, rozszerzonej lub nawet premium. Im wyższy będzie standard wykończenia, tym więcej zostanie wykonanych prac, co oczywiście wiąże się ze wzrostem kosztów inwestycji. W wersji podstawowej wykonawca położy podłogi, pomaluje ściany, zamontuje drzwi, można liczyć także na biały montaż urządzeń sanitarnych. Jeśli komuś zależy na większym wyborze materiałów wykończeniowych i zastosowaniu wyższej jakości surowców, to należy wybrać wykończenie w wersji rozszerzonej. Zostanie wykonanych szereg dodatkowych prac, typu montażu oświetlenia, zabudowy kuchennej, mebli. W pakiecie premium dom będzie już gotowy do zamieszkania, umeblowany.

Z jakich etapów składa się budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz składa się z kilku etapów. Jeden jest stan surowy otwarty, czyli wykonuje się fundamenty, ściany, konstrukcję dachu. Dalej przechodzi się do stanu surowego zamkniętego, czyli montuje okna i drzwi. Zostają też rozprowadzone na tym etapie niezbędne instalacje, pokrywa się dach wybranym materiałem. W stanie deweloperskim następuje podstawowe wykończenie domu, które obejmuje wykonanie tynków, przygotowanie ścian do pomalowania na preferowany kolor. Zostaną też zamontowane drzwi, grzejniki, instalacja. Ostatnim etapem jest stan pod klucz. Możliwe jest także skorzystanie z usług dodatkowych i zlecenie fachowcem pracy na posesji. Mogą one przykładowo polegać na zaaranżowaniu ogrodu, wykonaniu ogrodzenia, zamontowaniu bramy.

Odbiór domu z fachowcem

Budowa domu to jedno, ale gdy powstanie już obiekt, niezwykle ważny staje się jego odbiór. Jest to ostateczny moment na znalezienie niedociągnięć przed podpisaniem umowy. Będzie można zobowiązać dewelopera do usunięcia usterek, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania doświadczonemu fachowcowi, który ma wiedzę i odpowiednie urządzenia, dzięki czemu nic nie zostanie pominięte. Samemu wiele wad można nie zauważyć, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że dane niedociągnięcie może zostać wpisane do protokołu. Odbiór mieszkania można zarezerwować przez internet, wystarczy wejść na stronę dostępną pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-warszawa.Podobne tematy