Całoroczne domki holenderskie z Delftware

Kiedy lecisz liniami lotniczymi KLM, często jesteś witany przez miniaturowe domki holenderskie Delftware. Są one jednymi z najbardziej popularnych darmowych udogodnień podczas lotu, a możesz nawet zamówić słynny Dom Onderdonk lub Dom Anny Frank, które są ozdobione replikami słynnych obrazów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych domkach i o tym, z czego są zrobione.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z uslugi-remont.pl

Miniaturowe domki Delftware firmy KLM są poszukiwanymi bezpłatnymi udogodnieniami podczas lotu

Od 1952 roku KLM oferuje pożądane bezpłatne udogodnienie podczas lotu: miniaturowy domek Delftware. Wzorowane na starym holenderskim domu, miniaturowe domy są teraz przedmiotami kolekcjonerskimi. Wiele z nich osiąga na aukcjach cenę nawet 10 000 PS. Są one dostępne tylko dla pasażerów klasy biznes. Linia lotnicza mówi, że po raz pierwszy zostały rozdane jako gest z okazji 75. urodzin linii lotniczej.

Seria miniaturowych naczyń KLM Delftware ma przedstawiać 500 lat holenderskiej historii i zawiera takie budynki jak Pałac Królewski w Amsterdamie, Muzeum Fransa Halsa i Dom Anny Frank. Replika Muzeum Fransa Halsa została wydana w 1962 roku, a kawałek Royal Palace Amsterdam w 1986 roku. Miniatura ma około 50 cm szerokości, 27 cm wysokości i 11 cm głębokości. Jest dostępna w modelach king-size i small. Od 2004 roku, KLM Open Golf Tournament również rozdaje wersje king-size.

Innym udogodnieniem KLM w locie jest jego słynny domek z miniatur Delftware. Te porcelanowe domki stały się przedmiotami kolekcjonerskimi, o wartości rynkowej ponad PS10,000! Miniaturowe domki Delftware są ręcznie malowane i wykonane przez fabrykę Royal Delft, która znajduje się w holenderskim mieście Delft. KLM zleca wykonanie miniaturowych domów Delftware od 1952 r.

Oprócz tych poszukiwanych udogodnień w locie, inne udogodnienia KLM w locie obejmują zasilanie w fotelach, ekrany prywatności i osobiste systemy rozrywki. Niezależnie od klasy, zawsze jest miejsce przy przejściu lub przy oknie, jak również dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Firma produkuje nawet własne miniaturowe domki Delftware, które są sprzedawane tylko na lotach KLM w klasie biznes.

Podczas obchodów stulecia KLM zorganizował specjalne wydarzenie z okazji setnej rocznicy założenia firmy. Z tej okazji linia lotnicza zaprezentowała pamiątkowy domek Delftware, który jest wzorowany na historycznym budynku w Holandii. Ten pamiątkowy domek to Tuschinski Theater w Amsterdamie, który został okrzyknięty najpiękniejszym kinem świata. Pozostaje ono popularnym celem amsterdamskich kinomanów.

KLM’s Onderdonk House

The Vander Ende-Onderdonk House, znany również jako Van Nanda House, to zabytkowy dom położony przy 1820 Flushing Avenue w Ridgewood, Queens, Nowy Jork. Jest to najstarszy kamienny dom Dutch Colonial w mieście. Obecnie mieści się w nim muzeum. Oprócz wyświetlania artefaktów z epoki holenderskiej, Vander Ende-Onderdonk House jest również muzeum.

The Vander Ende-Onderdonk House jest dwupiętrowym domem gospodarczym zbudowanym w 1709 roku w Ridgewood, w stanie Nowy Jork. Jest to najstarszy kamienny dom kolonialny w mieście. Wewnątrz znajduje się stała wystawa poświęcona archeologii oraz zmieniające się eksponaty. Na terenie domu odbywają się również imprezy okolicznościowe. Muzeum jest otwarte w soboty od południa do 5 po południu.

Historycznie, Onderdonk House był używany do różnych celów, w tym stajni, speakeasy, biura i fabryki dla programu kosmicznego Apollo. Pomimo swojej historii, wysiłki zmierzające do zachowania domu trwają do dziś. W 1975 roku pożar prawie zniszczył zabytkowy dom, ale mieszkańcy Ridgewood byli w stanie zebrać fundusze na jego odbudowę. W 1982 roku dom został otwarty dla publiczności, a w czerwcu 1995 roku otrzymał status Landmark od Nowego Jorku.

Rembrandt House

Jeśli szukasz miejsca na spędzenie dnia w Holandii, Muzeum Rembrandt House jest obowiązkowym punktem programu. Otwarte w 1911 roku muzeum zawiera ogromną kolekcję obrazów, akwafort i przedmiotów z czasów Rembrandta. Wnętrze zostało wiernie odtworzone, można zobaczyć warsztat i pomieszczenia mieszkalne artysty. Zimą można spędzić popołudnie w przytulnym Salonie Domu Rembrandta.

Jeśli chodzi o wnętrze, Dom Rembrandta jest jedynym holenderskim domem otwartym przez cały rok. Jest to jedno z najlepszych amsterdamskich muzeów dla miłośników sztuki. Posiada dwa budynki, małe muzeum i większe, odnowione. W nowym skrzydle muzeum znajdują się zbiory Domu Rembrandta. Po masowej debacie nad etyką renowacji zabytkowych budynków, Fundacja Rembrandta otrzymała zgodę na rozpoczęcie procesu renowacji.

Muzeum Domu Rembrandta przeszło niedawno renowację, aby zachować swój urok z epoki. Eksperci wybrali każdy szczegół wnętrza domu, dając Ci prawdziwie wciągające doświadczenie. Bogatą kolekcję Rembrandta uzupełniają dzieła jego współczesnych, takich jak Pieter Lastman i Jan Vermeer. Inne wypożyczenia z innych instytucji dodają muzeum atrakcyjności. Odwiedzenie tego muzeum jest koniecznością dla każdego miłośnika sztuki!

Dom był miejscem, gdzie Rembrandt mieszkał przez prawie 20 lat, gdzie namalował legendarną „Straż nocną”. Dom został przekształcony w muzeum w 1911 roku. Muzeum prezentuje wspaniałości holenderskiej architektury w XVII wieku. Jego imponujące wnętrze jest atrakcją całego muzeum. Warto odwiedzić to miejsce tylko po to, aby zobaczyć olśniewające dzieła sztuki na wystawie. Są też wystawy do zobaczenia, więc pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować swój pobyt!

Rembrandt House to świetna opcja dla każdego, kto chce poznać świat artysty. Dom jest repliką własnego domu Rembrandta, kompletną z małymi łóżkami skrzyniowymi i innymi meblami. Wnętrze domu jest ozdobione obrazami, a artysta miał duże studio na ostatnim piętrze skierowane na północ, aby uzyskać optymalne światło. Wnętrza przypominają życie i twórczość artysty, a zwiedzający mogą zabrać do domu małą pamiątkę lub dwie z kolekcji Rembrandta.

Dom Anny Frank

Dom Anny-Frank został zbudowany w dwóch częściach, główny dom i dodatek. Po wojnie ojciec Franków, Otto, ślubował zachować dom. Dodatek został zaprojektowany tak, aby służył jako sala wystawowa, a w jego tylnej połowie mieściła się firma. W przedniej części dom nie jest dostępny dla wózków inwalidzkich i nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dom Anne-Frank zawiera oryginalne przedmioty, zdjęcia, filmy i dokumenty historyczne. W domu znajduje się pamiętnik i inne zeszyty napisane przez młodą dziewczynę, a także sala multimedialna, która pozwala odbyć wirtualną wycieczkę po tym miejscu. W muzeum znajdują się również informacje o ludziach, którzy ukrywali się w czasie wojny, a także o II wojnie światowej. W sali wystawowej znajduje się również interaktywna instalacja multimedialna, która oferuje zwiedzającym spojrzenie na sztukę współczesną.

Dom Anne-Frank znajduje się w centrum Amsterdamu w pobliżu Westerkerk. Wstęp do muzeum kosztuje dziewięć euro dla dorosłych i cztery euro dla dzieci w wieku 10 lat i starszych. Zaleca się zakup biletów z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie dostęp. Jeśli planujesz odwiedzić Dom Anne-Frank, bilety można kupić online. Kilka godzin przed godziną otwarcia pamiętaj o zakupie biletów na wirtualną wycieczkę.

Budynek został zbudowany przez Otto i Margot Frank, którzy mieli długą historię z rodziną Franków. Rodzina została uwięziona w Bergen-Belsen w 1944 roku. Jej rodzice przebywali w Auschwitz. Warunki były przerażające. Ludziom nie wolno było odwiedzać kin, parków, ani nieżydowskich sklepów. Ojciec Anne, Otto, został zmuszony do zamknięcia swojego biznesu, gdy naziści zakazali prowadzenia żydowskich firm. Został zmuszony do wysłania swoich dzieci do oddzielnych żydowskich szkół.

Rodzina Anne-Frank ukryła się na strychu domu. Na strychu schronił się jej ojciec i cztery inne osoby, w tym Anne. Anne była bardzo cicha i zalękniona. W tym okresie powstał jej pamiętnik, zaczęła też powieść. Pisanie było jej sposobem na spędzanie czasu. Ta powieść powstała w czasie jej ukrywania się. Dodatkowo udało jej się wygospodarować kilka godzin snu.

Podobne tematy