Jakich kamieni użyć do wyłożenia ściany?

Masz wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o budowę kamiennej ściany. Możesz wybierać pomiędzy kamieniami naturalnymi, panelami Ledgestone, głazami, kamieniami krawatowymi i innymi. Każdy rodzaj kamienia nadaje się do konkretnego projektu ściany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie kamienie działają najlepiej dla Twojego projektu! Możesz nawet łamać kamienie, aby zmniejszyć ilość odpadów i przyspieszyć proces budowy! Ale zanim zaczniesz układać kamienie, rozważ najpierw ich prześledzenie.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z elektryk-poznan.eu

Kamień naturalny

Podejmując decyzję o wyłożeniu ścian kamieniem naturalnym, rozważ jego wygląd. Ten rodzaj kamienia jest często wykonany z warstw różnych materiałów i kolorów. Po zainstalowaniu, ma zdolność do podjęcia na nowy wygląd jak pogoda zużywa się górnej warstwy. To może trwać przez wiele dziesięcioleci i będzie tylko coraz piękniejsze z wiekiem. Możesz rozważać kamień dla konkretnego pomieszczenia, lub zamiast tego wybrać ścianę fabularną.

Przy określaniu rodzaju kamienia do wyłożenia ścian, musisz rozważyć skład ściany i jej przeznaczenie. Najpopularniejsze rodzaje kamienia naturalnego to łupek, granit, marmur i łupek. Każdy rodzaj kamienia jest używany do różnych celów. Na przykład, ściana może być wyłożona granitem lub marmurem. Jednak trzeba będzie wybrać kamień, który pasuje do stylu domu i projektu danego pomieszczenia.

Jeśli chcesz stworzyć bardziej naturalny wygląd, możesz użyć roślin do kaskady nad ścianą. Szorstki kamień, jak głazy i skały rzeczne, będzie miał szczeliny, które są wystarczająco szerokie dla wzrostu roślin. Z drugiej strony, jeśli używasz kamiennej ściany, musisz zaplanować przerwy, które nie naruszą integralności ściany. Wspólne rośliny dla naturalnych ścian kamiennych obejmują pełzający tymianek, roczny biały alyssum, i wieloletni żółty alyssum.

Możesz użyć kleju silikonowego lub caulk do zabezpieczenia skał do ściany. Materiały te kosztują od 5 do 20 dolarów w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Po zainstalowaniu skał, można dodać trochę ziemi i życia roślinnego do ściany. Jest to opłacalny sposób na przekształcenie przestrzeni z obszaru użytkowego w piękne, jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki. Twoi goście będą pod wrażeniem!

Panele ledgestone

Ledgestone to naturalna kamienna płytka, która jest zwykle używana do ścian, kominków i granic. Panele są wykonane z prostokątnych kawałków kamienia, które są sklejone ze sobą, tworząc cienki fornir. Ledgestone wzbogaci każde pomieszczenie, nadając mu klasyczny wygląd. Może też uzupełnić każdy styl architektoniczny, taki jak klasyczny czy nowoczesny. Jednak przed zainstalowaniem paneli ledgestone na ścianach, wybierz najlepszy kolor i teksturę dla swojego projektu.

Ledgestone jest interesujący wizualnie, niski poziom utrzymania i prawie bezobsługowy. Chociaż może być wyszczerbiony i popękany, nigdy nie straci swojego blasku. Można go uszczelnić, aby dodać do wyglądu. Kayla Stacked Stone Ledger Panels są dostępne w trzech kolorach i rozmiarze 6×24 cali. Te panele są również nieco cieńsze niż inne panele ledger, dzięki czemu są idealne do małych łazienek i pryszniców.

Jeśli szukasz unikalnego pokrycia ściennego, możesz zainstalować panele ledgestone. Panele są dostępne w różnych naturalnych kolorach i wzorach. Stillwater Ledgestone jest najwyższej jakości produkowanym fornirem kamiennym, który ma wiekowe piękno ledgestone przy ułamku wagi. Stillwater Ledgestone jest idealny dla wewnętrznych i zewnętrznych ścian, piwnic winnych i filarów. Ledgestone jest dostępny w różnych kolorach i teksturach, aby dopasować się do każdego wnętrza i przestrzeni zewnętrznej.

Ledgestone jest łatwym wyborem dla mniejszych projektów, i są bardziej przystępne niż kamień lany. Ledgestone jest zazwyczaj wykonany z prostokątnych kawałków. Jego spoiny zaprawy są mniejsze niż jego kuzynów kamienia polnego, począwszy od maleńkich, niezauważalnych szwów i osiągając około 1/2″ w najszerszym miejscu. Jednak zapewniają one pełne doświadczenie kamienia fornirowanego. Pomimo ograniczonego rozmiaru, wygląd jest nadal elegancki.

Kamienie krawatowe

Jeśli planujesz użyć kamieni krawatowych do wyłożenia ścian, musisz wiedzieć, że nie zawsze są one najlepszym wyborem. W wielu stylach murarskich nie używa się krawatów, a zamiast nich stosuje się inne rodzaje kamieni. Kamienie wiążące są również znane jako kamienie szczytowe i rozciągają się na całą szerokość muru, co pomaga zapewnić, że konstrukcja jest solidna. W niektórych miejscach są one umieszczone na płaskich kamieniach i zataczają się na górze.

Pierwszy typ kamienia wiązania wykorzystuje MS podbudowę wspierającą. Kamień jest następnie mocowany na MS za pomocą kotew. Następnie na tylnej stronie kamienia mocuje się podciętą kotwę lub wspornik. Po zamocowaniu, kamień jest umieszczany na ramie MS, a cały zespół jest mocowany do ściany jak rama obrazu. Następnie do wypełnienia szczelin stosuje się masę szpachlową. Łatwiej jest również zainstalować niż usunąć stare opaski, więc nie trzeba ich tak często wymieniać.

Inną opcją jest użycie PROSOCO Stone Grip-Ties. Kotwy te są idealne do ponownego zakotwienia niestabilnej fasady. Mogą wytrzymać obciążenie żywe i martwe. Kotwy te są wykonane z materiałów odpornych na korozję i mogą być instalowane przy użyciu zwykłych narzędzi ręcznych. Produkty te są malowane proszkowo, aby dopasować istniejące kolory kamienia. Są idealne dla okładzin ściennych, ponieważ nie wymagają fug lub żywicy epoksydowej do instalacji.

Spot bonding to kolejna opcja dla okładzin ściennych. W tym procesie, kleje są spotted na powierzchni kamienia. Różnica między bezpośrednim i punktowym klejeniem jest taka, że bezpośrednie klejenie wymaga, aby cała powierzchnia była pokryta zaprawą. Stosując metodę klejenia punktowego, trzeba pokryć kamieniem tylko część ściany, co zmniejsza ryzyko poplamienia wodą. W przeciwieństwie do klejenia bezpośredniego, klejenie punktowe pozwala uniknąć wiercenia na miejscu i nie powoduje powstawania pęknięć. Wymaga jednak zaprawy, która może być nieco niechlujna.

Głazy

Istnieje kilka sposobów na wybranie odpowiednich Głazów do wykorzystania do wyłożenia ściany. W zależności od pożądanej estetyki, możesz użyć skał w kształcie podkowy, kwadratu lub prostokąta. Te rodzaje kamieni powinny być najcięższe u podstawy i najszersze u góry. Możesz mieszać różne kształty i rozmiary, jak widzisz, ale pamiętaj, aby użyć zrównoważonej proporcji szerokości do wysokości.

Przed rozpoczęciem instalacji, zmierzyć wysokość i długość swojego krajobrazu. Gdy masz już przybliżony pomysł na wysokość i długość, podziel całkowitą powierzchnię przez przybliżone oszacowanie pokrycia na jard sześcienny. Korzystanie z skał 12 cali do 24″ wysokości i trzydzieści do czterdziestu sześciu cali wysokości da Ci około 15 stóp kwadratowych pokrycia na jard sześcienny. Jednak im mniejsze skały, tym więcej pokrycia będą miały.

Oprócz tego, że jest to świetny sposób na akcentowanie łóżek krajobrazowych, można również użyć większych głazów do małej ściany oporowej. Możesz łatwo wykopać te głazy za pomocą dźwigni lub zasilanych maszyn, choć może trzeba użyć trochę dźwigni, ponieważ ważą do 150 funtów. Ale im większe głazy, tym dłużej będzie to trwało. Głazy muszą być umieszczone w sposób, który nie zakłóca otaczającego krajobrazu.

Możesz również użyć naturalnego kamienia polnego do budowy kamiennej ściany. Do podstawy można użyć największych skał, określanych jako kamienie licowe. Następnie można wypełnić luki kamieniami sercowymi lub kapitalnymi. Górną część muru uzupełnia się stopami i kamieniami wiążącymi. Głazy powinny być umieszczone przed mniejszymi skałami lub zielenią, aby nadać mu naturalny wygląd. Jeśli budujesz dużą ścianę, być może będziesz musiał uzyskać pozwolenie na budowę lub zbudować wewnętrzną strukturę, aby utrzymać ciężar.

Stawki

Kiedy wykładasz ścianę, będziesz chciał być świadomy rozmiaru i kształtu swoich kamieni. Będziesz chciał, aby były one w przybliżeniu wielkości baseballu do softballu. Są one zbyt duże, aby pracować z, i budowanie ściany z kamieni tej wielkości może być dość trudne. Możesz jednak nadal używać ich sporadycznie, o ile nie będą miały zbyt dużej różnicy. Podstawa muru będzie miała mniej więcej 28″ do 34″ szerokości.

Podczas śledzenia kamieni, ważne jest, aby ustawić je w odległości stopy lub tak od siebie. Robiąc to, zmniejszysz możliwość pominięcia jednego lub więcej kamieni. Stosując się do tej zasady, prawie każdy kamień wpadnie we właściwe miejsce. Przyspiesza to również proces budowy i zmniejsza straty materiału. W końcu ściana będzie bardziej stabilna z każdym ułożonym kamieniem. Ale jest jeszcze jedna zaleta śledzenia kamieni. Pomogą Ci one również zwiększyć wytrzymałość muru.

Układając kamienie do wyłożenia muru, pamiętaj, aby równomiernie je rozmieścić. Pomaga to utrzymać je na równej płaszczyźnie, więc użycie linii sznurka do kierowania umieszczaniem będzie przydatne. Upewnij się, że każdy kamień ma swoje najbardziej zewnętrzne „uderzenie” wyłożone. Dzięki temu Twoje ściany będą gładkie i równe. Nigdy nie buduj na wierzchu kamieni znajdujących się poniżej. Może to spowodować, że ściany będą poza płaszczyzną.

Podczas układania kamienia, upewnij się, że mierzysz od podłogi do sufitu. Po zaznaczeniu lokalizacji każdej półki, można wyciąć kamienie, aby zmieścić się w pożądanej pozycji. Będziesz chciał mieć dwa stadniny za każdą półką. Gdy masz już wszystkie swoje kamienne kawałki wycięte, możesz zacząć pracować nad kolejnym rzędem. Kiedy już ułożysz pierwszy rząd, możesz zacząć następny.

Podobne tematy