Imitacja betonu na ścianie – z czego zrobić?

Jeśli rozważasz posiadanie imitacji betonu na ścianie, możesz zastanawiać się, czy gotowy produkt będzie idealny, czy też będzie pękał i miał niedoskonałości. Proces wylewania betonu może być dość skomplikowany, ale nawet jeśli zostanie wykonany prawidłowo, to i tak może skutkować wadliwą ścianą. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które sprawią, że ściana będzie wyglądać idealnie! Poniżej wymieniono kilka produktów, które mogą pomóc Ci osiągnąć wykończenie, którego pragniesz.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu psgsa.pl

i-Faux’s pourred concrete

I-Faux’s pourred concrete on walls is an attractive and realistic way to add a touch of real concrete to a room. Myfull decor’s faux concrete panles mogą być zainstalowane w mniej niż dzień i mają autentyczny wygląd lanego betonu. Panele są łatwe do zainstalowania z prostego procesu cięcia i szycia. Rezultatem jest uderzający efekt, który uzupełni istniejący projekt wnętrza.

Materiał jest wodoodporny, co czyni go idealnym do stosowania w obszarach domu, które są narażone na działanie wody. Ponieważ ściany betonowe są często krytycznymi strukturami nośnymi, mogą one wspierać wiele historii, a także sufity. Faux beton, z drugiej strony, może wytrzymać tylko ciężar materiału ściany. To sprawia, że konieczne jest przestrzeganie specjalnych metod hydroizolacji. i-Faux używa elastomerowej membrany, siatki, dodatkowej warstwy betonu i matowego uszczelniacza epoksydowego betonu, aby zapobiec wpływowi wilgoci na faux concrete.

MSD Realistyczne panele ścienne

W przeciwieństwie do imitacji betonowych płyt gipsowych, MSD Realistyczne panele ścienne są wykonane z żywicy i włókna szklanego. Nadają się zarówno do pomieszczeń domowych, jak i komercyjnych. Materiał jest niezwykle trwały, niedrogi i łatwy w montażu. Panele mają lekko nieregularny wygląd, co nadaje im miejski, współczesny wygląd. Ponadto są również łatwe do czyszczenia. Ze względu na swoją unikalną teksturę są świetną alternatywą dla telewizorów montowanych na ścianie i innych nowoczesnych instalacji.

Panele są łatwe w montażu i oferują naturalne wykończenie. Panele są instalowane z suchymi złączami. Podczas gdy tradycyjne ściany betonowe były budowane z betonowymi jednostkami murarskimi, prefabrykaty betonowe są budowane w kontrolowanym ustawieniu, co pozwala na szybką i łatwą instalację. Panele są odlewane w formie zawierającej określone specyfikacje i dostarczane na miejsce. Panele są instalowane przy użyciu specjalnie sformułowanego kleju.

Imitacja spoin zaprawy

Dobrym sposobem na stworzenie wyglądu ściany z zaprawą jest próba uderzenia w spoinę między górnymi i dolnymi cegłami. Aby to zrobić, będziesz potrzebował prostej linii o długości trzech do czterech stóp i narzędzia do wskazywania. Końcówka narzędzia do spoinowania powinna wcinać się w spoinę na głębokość około 1/32 cala poza obrysem dolnej cegły. Dla dużych stawów, można powtórzyć proces kilka razy, ale należy pamiętać, aby użyć odpowiedniego ciśnienia.

Aby zastąpić starą zaprawę na ścianie, trzeba będzie wyszczerbić górną warstwę cegieł. Następnie należy sprawdzić, czy beton jest wilgotny. Jeśli zauważysz ślady drutów wiązania pozostawione po beton został umieszczony, może być konieczne, aby dłuto je. Również trzeba będzie wypełnić zagłębienia produktami zaprawowymi, a następnie podciąć krawędzie ścian spiczastą kielnią.

horyzont fug zaprawowych 7

Imitację betonu na ścianie można uzyskać poprzez stworzenie poziomych i pionowych fug zaprawowych. Spoiny te układane są w zaprawie cementowej w kolorze naturalnym i mają relację fugi łamanej, co powoduje, że imitacje pół cegieł z sąsiednich bloczków betonowych znajdują się obok siebie. Gdy te spoiny nie są prawidłowo zastosowane, na ścianach pojawią się pęknięcia skurczowe na całej linii wiązania. Z tych powodów ważne jest, aby zastosować odpowiednią przyczepność zaprawy w celu zapewnienia wodoszczelności ściany.

Poziome i pionowe rowki są umieszczone na powierzchni czołowej betonowego bloku. Rowki te są rozmieszczone w równych odstępach od siebie i tworzą imitację pół cegieł i pełnych cegieł. Blok wydaje się mieć pięć pełnych cegieł len i dwa zasadniczo pół cegły. Porcje niehamowane służą do łączenia ze sobą cegieł połówkowych 6. Następnie, imitacja pół cegieł jest malowana lub pokryta płynnym cementem.

Pionowe spoiny zaprawy 8

Są dwa powszechne rodzaje pionowych spoin zaprawy: „Raised” i „Receded”. Fugi podwyższone zapewniają wyższy poziom pokrycia. Fugi zagłębione zapewniają niższy poziom pokrycia i nie nadają się do stosowania na ścianach zewnętrznych. Podwyższone fugi nie są tak skuteczne jak „uszczelnione” fugi i pozwalają wodzie przesiąkać do rdzenia fugi i przenikać przez całą ścianę. Podniesione spoiny mają również gzyms, który pozwoli wodzie usiąść na cegle i może pozwolić niektórym z nich przesiąknąć do leżącej pod nią cegły.

W tej technice, twarz betonowego bloku jest dostarczana z pionowymi i poziomymi spoinami zaprawy. Te ostatnie tworzą imitację pół cegły, która ma wygląd prawdziwej cegły. Co więcej, te imitacje pół cegieł są układane z zachowaniem relacji przerwy w spoinie, co powoduje, że przylegają do siebie. W ten sposób ściana sprawia wrażenie, jakby miała pięć pełnych cegieł i dwie zasadniczo połówki, które są oddzielone od siebie pionowymi fugami.

Podobne tematy